En İyi Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Yüz temizleme ürünleri gün içerisinde cildimizin soğuğa, sıcağa, kire ve güneşe bağlı olarak etkilenen cildimizi temizlemek ve arındırmak için başvurulan bakım yöntemleri arasında bulunmaktadır. En iyi yüz temizleme jeli önerileri için çeşitli markaların üretmiş olduğu cilt bakım ürünleri mevcuttur. Cildi korumak, kirden arındırmak ve kaybedilen nemi tekrardan kazandırmak için başvurulan bu yöntem günümüzde çoğu kadın ve erkekler tarafından sıklıkla başvurulan cilt bakım yöntemleri arasındadır. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için haftalık veya günlük olarak kullanıma uygun olan bu ürünler cildinizin tipine göre farklı içeriklerden oluşmaktadır.

SıraÜrünÇiğdem’in Puanı
1Bioderma Sebium Purifying Cleansing Foaming Gel La Roche10/10
2La Roche-Posay Effaclar Purifying Foaming Gel10/10
3CeraVe Foaming Facial Cleanser10/9.4
4Neutrogena Hydro Boost Hydrating Cleansing Gel10/9.9
5Simple Kind to Skin Refreshing Facial Wash Gel10/9.8
6Nivea Aqua Effect Refreshing Cleansing Gel10/9.6
7Avene Cleanance Cleansing Gel10/9.4
8Garnier SkinActive Micellar Cleansing Gel Wash10/9.8
9Vichy Normaderm Deep Cleansing Purifying Gel10/9.7
10Clinique Liquid Facial Soap10/9.9
En İyi Yüz Temizleme Jeli Önerileri

En İyi Çok Kullanılan Yüz Temizleme Jelleri

Aşağıda sizlere 10 adet en iyi yüz temizleme jellerini ve özelliklerini listeleyeceğiz. Bu liste genel müşteri yorumları bakarak derlenen bir listedir ve objektif olarak hazırlanmıştır. İyi okumalar!

Bioderma Sebium Purifying Cleansing Foaming Gel La Roche

Bioderma Sebium Purifying Cleansing Foaming Gel La RochePin

En temel özelliği cildi kirden arındırmak ve nemi hapsetmek olan Bioderma markasına ait olan yüz temizleme jeli içerisinde paraben ve renklendirici maddeler bulunmamaktadır. Bundan dolayı cilt yüzeyine zaman içerisinde oluşan kir ve kimyasal sorunlarına karşı ortaya çıkan cilt lekelerini gidermekte üstün performans gösteren cilt temizleme jelleri arasında bulunmaktadır. Daha sağlıklı ve sıkı bir cilt tipi için kullanabileceğiniz bioderma sebium purifying cleansing foaming ürünü uzmanlar tarafından da sıklıkla önerilen cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

La Roche-Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

La Roche-Posay Effaclar Purifying Foaming GelPin

Günümüzde çok popüler olan ve kısa sürede etkisini gösteren cilt temizleme jelleri arasında bulunmakta olan La roche Posay markasının temizleme jeli kullananlar tarafından genellikle olumlu sonuçlar almıştır. Cilt temizleme jelinin özellikleri arasında

 • Yağlı cilde masaj yaparak nazik bir şekilde yağın giderilmesini sağlar
 • Cilt yüzeyinde oluşan kiri ve sebumu yok eder.
 • Cildin nemli ve ferah kalmasını sağlar.
 • İçeriğindeki termal su sayesinde cildinize bakım yapar.
 • Alkol ve paraben içermez.

CeraVe Foaming Facial Cleanser

CeraVe Foaming Facial CleanserPin

En iyi yüz temizleme jeli önerileri arasında bulunan Cerave Foaming Facial Cleanser,içeriğinde bulunan seramid ve hyaluronik asit sayesinde cilt yüzeyinde aşırı yağ olan ve kirli ciltleri etkili bir şekilde masaj yaparak temizleme özelliğine sahiptir. Hassas ciltlere uygun olarak üretilen Cerave markasına ait temizleme jeli koku içermemesi açısından sıklıkla tercih edilen cilt bakım ürünüdür. Köpüklü bir kıvamı olmasından dolayı uygulama aşaması oldukça pratik olan Cerave cilt temizleme jeli yağlı cilt tipleri için hızlı ve etkili sonuç veren cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Neutrogena Hydro Boost Hydrating Cleansing Gel

Neutrogena Hydro Boost Hydrating Cleansing GelPin

İçeriğinde Hiyalüronik Asit bulunan ve etkili bir temizliğe dahil olan Neutrogena cilt temizleme jeli cilde nazikçe masaj yaparak kaybolan nemin geri kazanılmasını sağlar. Cilt bariyerini koruyarak zararlı maddelerin arınmasını sağlayan özelliği sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Neutrogena firmasına ait olan temizleme jelinin kullanımı,  özellikleri ve faydaları arasında;

Islak yüze bir miktar sıkılarak uygulama yapılmaktadır. Köpüksü kıvamı sayesinde cildinize masaj yaparak yüzeydeki kirin arınmasına yardımcı olur. Uygulamanın ardından cilt tekrardan durulanarak köpük kıvamı yüzeyden arındırılır.

Simple Kind to Skin Refreshing Facial Wash Gel

Simple Kind to Skin Refreshing Facial Wash GelPin

Su ile bütünleştiğinde köpüksü yapıya dönüşen cilt bakım jeli cildi kirden, yağdan ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildinizi beslemeye yardımcı olur. Genellikle hassas ve kuru cilt tiplerinin tercih ettiği yüz bakım jeli kullananlar tarafından olumlu yorumlar almıştır. En iyi yüz temizleme jeli önerileri arasında olupciltte yağ problemi varsa T bölgesini temizleyerek yağı kendine hapseder.

Nivea Aqua Effect Refreshing Cleansing Gel

Nivea Aqua Effect Refreshing Cleansing GelPin

Nivea Aqua Effect Refreshing temizleme jeli sayesinde gözeneklerinde kir tıkanıklığı sorununun giderilmesine yardımcı olur. Ciltteki siyah nokta, akne ve sivilce gibi cilt kusurlarının giderilmesinde ve cildin onarılmasında yardımcı olarak cildi yeniler ve sağlıklı, canlı bir görünüm verir. Nem dengesini oluşturarak ciltteki nemin eşit bir şekilde yayılmasını sağlar. İçeriğindeki okyanus algler sayesinde cildi canlandırır ve saf cilt görünümü verir. Kir ve kusurları ciltten temizleyerek sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Nivea Aqua Effect Arındırıcı Yüz temizleme jeli en iyi yüz temizleme jeli önerileri arasında olanmavi mikro boncuklar ve yeşil sıvı katmandan oluşan cilt temizleme ürünüdür. Jel kıvamı olmasından dolayı akıcı bir yapıya sahiptir ve ciltte kayganlık hissi verir. Mavi mikro boncuklar sayesinde yumuşak bir dokunuş sağlayarak az miktarda çok fazla etki alanı sağlamaktadır. Hassas cilt tipleri için uygun olan Nivea temizleme jeli sayesinde ciltteki pürüzler ortadan kaldırılarak cilde canlılık sağlar. Cildi kurutmadan nazikçe masaj yaparak kullanmak uygulama yöntemidir.

Avene Cleanance Cleansing Gel

Avene Cleanance Cleansing GelPin

Avene Cleanance Cleansing Jeli, en iyi yüz temizleme jeli önerileri arasında yer alan,hem termal sudan oluşması hem de köpüksü uygulaması sayesinde cilt temizleme jelleri arasında fark yaratan ürünlerden biridir. Hem cilt temizleme hem de bakım yapma olarak iki farklı işlevi olması cilde iki kat bakım yapmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan termal su sayesinde cildi yatıştırır ve nefes almasını sağlar. Köpüksü formatı ise cilde canlılık kazandırarak kirden arındırır.

Aynı zamanda nemlendirici özelliğine sahip olan Avene temizleme jeli ciltteki yağ, kızarıklık ve sivilce ile mücadele ederek hassas ciltlere uygun olarak üretilmiştir. Sebum ve paraben içermediğinden dolayı her cilt tipi için kullanımı uygundur. Ciltte kalan makyaj kalıntılarının giderilmesinde ve nem dengesinin sağlanmasında başarılı olan Avene temizleme jeli ıslak cilde uygulama yapılarak kullanılmaktadır. T bölgesindeki yağ oranını dağıtarak cildin normal cilt tipine ulaşmasını hedefler. Bu sayede hem yağlı hem de karma ve hassas cilt tipleri için kullanılması tavsiye edilen cilt bakım jelleri arasındadır.

Garnier SkinActive Micellar Cleansing Gel Wash

Garnier SkinActive Micellar Cleansing Gel WashPin

En iyi yüz temizleme jeli önerileri arasında bulunan bir diğer cilt temizleme ürünüGarnier Micellar Oil-Infused Temizleme Suyu, şeffaf ve plastik tasarımı sayesinde hem dışarıda hem de evde taşınabilecek oldukça kullanımı rahat bir temizleme jelidir. Ürünün çeşitli boyut seçenekleri olmakla birlikte deneme boyu sayesinde kullanıcılara fark katmaktadır. Cilt temizleme jeli olan Garnier markasının bu ürünü hem cilt temizleme hem de cilt bakımı yapmak için kullanılabilecek ikisi bir arada bir üründür. Şişenin üst kısmında renkli yağ tozlarının olması ve tabanındaki su miktarından dolayı çalkalayarak kullanılması gereken temizleme jelidir.

Fiyatı gayet uygun olan Garnier temizleme suyu bir pamuk yardımı ile cilde uygulanarak makyaj kalıntılarının temizlenmesinde ve cildin kirli yüzeyden arındırılmasında oldukça etkilidir. Kaygan yapısı sayesinde cilde masaj yaparak uygulanan Garnier temizleme suyu cildin yağ seviyesini koruyarak dengelenmesini sağlar. Hem güzel kokusu hem de kullanım kolaylığından dolayı ayrıca tercih edilmekte olan bu ürün sayesinde tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. En zor makyajların bile çıkarılmasında etkili olmasından dolayı tek seferde makyaj silen cilt temizleme ürünleri arasında yer almaktadır. Özellikle maskara gibi çıkması zor ve kalıntısı çok olan ürünlerin temizlenmesinde profesyonel bir deneyim sunmaktadır. Aynı zamanda kir ve yağ tabakasından cildi arındırarak ferahlık hissi vermektedir. Kullanım sonrasında ciltte yumuşak ve pürüzsüz bir etki bırakır.

Vichy Normaderm Deep Cleansing Purifying Gel

Vichy Normaderm Deep Cleansing Purifying GelPin

Vichy, uzun yıllardır cilt bakım ürünleri üreten köklü bir marka olup kullanıcıların deneyimleri sayesinde olumlu notlar almış kaliteli bir markadır. Vichy Normaderm Deep temizleme jelinin özellikleri arasında;

 • Cilt yüzeylerinde oluşan problemlerin giderilmesinde ve cildin temizlenmesinde,
 • Hem peeling uygulaması yaparak hem de yatıştırıcı özelliği sayesinde,
 • Sebum ve paraben gibi ciltte olumsuz etkiler bırakan kimyasal maddelerin ciltten arındırılmasında,
 • Ciltte ferah ve sağlıklı bir görünüm kazandırmasında,
 • Öncelikle hassas ve tüm cilt tipleri için kullanımı uygun olmasında,
 • Sabun, paraben gibi kimyasal maddeler içermemesinden dolayı,
 • Hipoalerjenik özelliği sayesinde,

Cilt temizleme ürünleri arasında sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Ürünün kullanım şekli olarak köpük formda olmasından dolayı ıslak yüzeye bir miktar masaj yapılarak uygulandıktan sonra cilt su ile durulanır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Prezervatif Önerileri

Clinique Liquid Facial Soap

Clinique Liquid Facial SoapPin

Cilt bakım ürünlerinin adımları arasında bulunan temizleme, nemlendirme ve tonikleme özelliklerini bir arada bulunduran Clinique Liquid Facial Soap başka bir cilt bakım ürünü aratmadan tüm işlemleri tek kremle yapan bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Hem güneş ışınlarının zararlı etkilerinden hem de hava koşullarının cildimizde yarattığı tahribatı onarmakta üstün performans gösteren Clinique cilt temizleme jeli vücudumuzda strese bağlı cilt bozukluklarının da onarılmasında etkili bir bakım ürünüdür. Temizleme özelliği sayesinde cilt gözeneklerini onararak sıkılaşmasını ve cilt bariyerinin katmanlarını sağlamlaştırarak zararlı etkenlerden cildin korunmasını sağlamaktadır. Üçü bir arada özelliği sayesinde cildin soluk ve cansız yapısını dönüştürerek cilde sağlık ve parıltı vermektedir.

Clinique yüz temizleme sabunu cildi kurutmadan nazikçe nem dengesin koruyarak cildinizi yatıştırır ve nemi cildinize hapseder. Hem temiz bir cilde hem de sağlıklı bir görünüme kavuşulmasına yardımcı olmaktadır.

Kapanış

Bu içeriğimizde En İyi Yüz Temizleme Jeli Önerileri konusunda 10 tane en çok tercih edilen yüz temizleme jelini sizlere tanıttık. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle belirtebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın

1