En İyi Prezervatif Önerileri

En iyi prezervatif önerileri içeriğimizde sizler için araştırdığımız 10 en çok tercih edilen prezervatifleri listeleyerek bilgiler vereceğiz.

Temel amacımız doğru prezervatifi tercih ederek istenmeyen sorunlara baş göstermemek olacak. Yanlış prezervatif seçimi sonrasında iki bireyinde istemeyeceği gelişmeler olabilir. Prezervatif almadan önce bir profesöre göre çok dikkat edilmesi gereken 3 unsur bulunuyor. Bunlar; kullanılan plastik kalitesi, prezervatif dokusu ve kalınlığı. Bu 3 unsura dikkat etmeniz durumunda istenmeyen gebelik gibi durumların önünü kesebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Prezervatifler

İnsanlar tarafından en çok tercih edilen 10 prezervatifi aşağıda listeledik. Bu prezervatifler kalınlığına, aromasına, yapısına ve şekline göre tercih konusu olmaktadır. İşte en çok tercih edilen prezervatifler;

SıraPrezervatifAromaPuan
1Okey Zero (Ekstra İnce Formlu)Aromasız10/10
2Durex Yok Ötesi (Ultra Kaygan)Aromasız10/9.8
3Durex Maraton (Geciktirici Prezervatif)Aromasız10/9.9
4Okey Nirvana (Kabartmalı ve Tırtıklı)Aromasız10/9.7
5Okey Rötar (Geciktirici Prezervatif)Aromasız10/9.9
6Durex Naturals Doğal Kayganlaştırıcılı İnce PrezervatifAromasız10/9.6
7Okey Hisset (İnce Formlu)Çilek10/10
8Durex Extreme (Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif)Aromasız10/9.7
9Okey Ultra Hisset (Çok İnce Formlu)Vanilya10/9.9
10Durex Intense (Uyarıcı Jelli ve Tırtıklı Prezervatif)Aromasız10/9.7
En Çok Tercih Edilen Prezervatifler

En İyi 10 Prezervatif Önerisi

Seks hayatında korunmak isteyen kişiler en iyi prezervatif markalarını merak etmektedir. Bu sebeple farklı markalara ait, farklı varyasyonlarda 10 adet en iyi prezervatif önerisini bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Popüler olarak baktığımızda prezervatif markası olarak en başta Durex ve OKEY markaları gelmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucu bu prezervatif markalarına ait farklı türleri sizler için listeleyerek araştırdık.

Okey Zero (Ekstra İnce Formlu)

Okey Zero (Ekstra İnce Formlu)Pin

Okey Zero, 0.05 mm’lik ekstra ince formu ile prezervatiflerin verdiği rahatsızlıkları minimalize ederek size anı yaşatıyor. Kayganlaştırıcı içererek alacağınız hazzı arttıran Okey Zero, aromasız ve şeffaf bir yapıya sahiptir.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 9203
Müşteri Değerlendirmesi: 4.7/5

Bir paket içerisinde 45 adet prezervatif bulunan Okey Zero (Ekstra İnce Formlu), Hepsi Burada üzerinde 199,90 TL’den satılmaktadır.

Durex Yok Ötesi (Ultra Kaygan)

Durex Yok Ötesi (Ultra Kaygan)Pin

Durex Yok Ötesi, ekstra ince yapısı ve içerdiği ekstra kayganlaştırıcı sayesinde sizin ve parterinizin aldığı hazzı olabildiğince fazla yaşamanız için olacak sağlıyor. Ayrıca Durex Yok Ötesi prezervatifi Durex markasına ait tüm prezervatifler arasında en incesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 5579
Müşteri Değerlendirmesi: 4.6/5

Bir paket içerisinde 40 adet prezervatif bulunan Durex Yok Ötesi (Ultra Kaygan), Hepsi Burada üzerinde 189,90 TL’den satılmaktadır.

Durex Maraton (Geciktirici Prezervatif)

Durex Maraton (Geciktirici Prezervatif)Pin

Durex Maraton, içerdiği özel kayganlaştırıcı formülü sayesinde daha fazla haz almanıza olanak sağlıyor. 56 MM geniş kalıbı sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyor. Bir paket içerisinde 40 adet bulunan Durex Maraton ayrıca da geciktirici bulunduruyor.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 2528
Müşteri Değerlendirmesi: 4.5/5

Bir paket içerisinde 40 adet prezervatif bulunan Durex Maraton (Geciktirici Prezervatif), Hepsi Burada üzerinde 209,90 TL’den satılmaktadır.

Okey Nirvana (Kabartmalı ve Tırtıklı)

Okey Nirvana (Kabartmalı ve Tırtıklı)Pin

Okey Nirvana, ısıtıcı etkili özel jel sayesinde partnerinizin daha fazla zevk almasını sağlıyor. Tırtıklı ve kabartmalı yapısı sayesinde yine aynı şekilde parteriniz için artı olanak sağlıyor. En iyi prezervatif hangisi diye soracak olursanız editörümüzün önerisi Okey Nirvana olacaktır 🙂

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 2741
Müşteri Değerlendirmesi: 4.4/5

Bir paket içerisinde 35 adet prezervatif bulunan Okey Nirvana (Kabartmalı ve Tırtıklı), Hepsi Burada üzerinde 169,89 TL’den satılmaktadır.

Okey Rötar (Geciktirici Prezervatif)

Pin

Okey Rötar, geciktiricili özel formülü ile parterinizle daha fazla vakit geçirmenizi sağlıyor. İnce ve şeffaf yapısıyla alacağınız hazzın kaybını minimuma indiriyor. Ayrıca Türkiye’nin 1 numaralı geciktiricili prezervatifi olarak bilinmektedir.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 10068
Müşteri Değerlendirmesi: 4.5/5

Bir paket içerisinde 45 adet prezervatif bulunan Okey Rötar (Geciktirici Prezervatif), Hepsi Burada üzerinde 199,90 TL’den satılmaktadır.

Durex Naturals Doğal Kayganlaştırıcılı İnce Prezervatif

Durex Naturals Doğal Kayganlaştırıcılı İnce PrezervatifPin

En iyi prezervatif önerilerinde sıra Durex Naturals prezervatifte. Bu prezervatif, %98 doğal içerikli kayganlaştırıcı formülü ile bir paket içerisinde 40 adet olarak satılmaktadır. Geniş yapısı sayesinde daha rahat anlar yaşamanıza olanak sağlıyor.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 476
Müşteri Değerlendirmesi: 4.3/5

Bir paket içerisinde 40 adet prezervatif bulunan Durex Naturals Doğal Kayganlaştırıcılı İnce Prezervatif, Hepsi Burada üzerinde 209,90 TL’den satılmaktadır.

Okey Hisset (İnce Formlu)

Okey Hisset (İnce Formlu)Pin

En iyi prezervatif önerileri listesinde Okey Hisset’i vermesek olmayacaktı. Okey Hisset, çilek aroması ve şeffaf yapısı sayesinde daha fazla haz almanızı sağlıyor. Rerezvuar ucu ve ince yapısı ile bir paket içerisinde 45 adet olarak sunuluyor. Anı daha fazla yaşamak isteyen kişilerin tercihi Okey Hisset olmaktadır.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 1109
Müşteri Değerlendirmesi: 4.5/5

Bir paket içerisinde 45 adet prezervatif bulunan Okey Hisset (İnce Formlu), Hepsi Burada üzerinde 189,90 TL’den satılmaktadır.

Durex Extreme (Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif)

Durex Extreme (Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif)Pin

Durex Extreme, geciktiricili ve tırtıklı yapısı sayesinde alacağınız hazzı olabildiğince arttırıyor. Prezervatif önerisi isteyen kişiler için Durex Extreme, eğer ki fazla hazzı seviyorsanız sizin seçiminiz için iyi olacaktır.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 2203
Müşteri Değerlendirmesi: 4.5/5

Bir paket içerisinde 30 adet prezervatif bulunan Durex Extreme (Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif), Hepsi Burada üzerinde 169,89 TL’den satılmaktadır.

Okey Ultra Hisset (Çok İnce Formlu)

Okey Ultra Hisset (Çok İnce Formlu)Pin

Okey Ultra Hisset, oldukça ince yapısı ile sex anında maksimum haz için üretilmiş prezervatifler arasındadır. Vanilya aroması sayesinde 20 adet olarak bir paket içerisinde sunulmaktadır. En iyi prezervatif önerileri listemizin piri olan bu prezervatif ayrıca kayganlaştırıcı jel sayesinde alacağınız hazzı maksimum değere çıkartıyor.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 368
Müşteri Değerlendirmesi: 4.4/5

Bir paket içerisinde 20 adet prezervatif bulunan Durex Extreme (Geciktiricili ve Tırtıklı Prezervatif), Hepsi Burada üzerinde 94,90 TL’den satılmaktadır.

Durex Intense (Uyarıcı Jelli ve Tırtıklı Prezervatif)

Durex Intense (Uyarıcı Jelli ve Tırtıklı Prezervatif)Pin

En iyi prezervatif önerileri listemizin sonuncusu Durex Intense, zevki doruk noktasında yaşamak isteyen kişiler için ekstra uyarıcı jel ve tırtıklı yapısı ile üretilmiştir. Nane aroması sayesinde partnerinize farklı hazlar yaşatabilmektedir.

Kullanıcı Değerlendirme Sayısı: 1362
Müşteri Değerlendirmesi: 4.5/5

Bir paket içerisinde 30 adet prezervatif bulunan Durex Intense (Uyarıcı Jelli ve Tırtıklı Prezervatif), Hepsi Burada üzerinde 169,89 TL’den satılmaktadır.

Prezervatif Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

En iyi prezervatif önerileri içeriğimizde bilmeniz gereken bir diğer konu olan prezervatif alırken nelere dikkat etmelisiniz tüm detaylarıyla sizleri bilgilendireceğiz. İşte tüm bilmeniz gerekenler;

  • Doğru boyut: Prezervatifin doğru boyutta olması, hem konfor hem de koruma açısından önemlidir. Prezervatifin çok sıkı veya gevşek olmaması gerekir. Ölçünüzü alarak doğru boyutta bir prezervatif satın alın.
  • Kalite ve güvenilir marka: Kaliteli ve güvenilir bir marka seçin. Ürünün standartlara uygun olduğunu ve doğru şekilde test edildiğini garanti eden tanınmış markaları tercih edin.
  • Son kullanma tarihi: Prezervatifin son kullanma tarihini kontrol edin. Süresi geçmiş prezervatifler etkili bir koruma sağlamayabilir ve yırtılma riski daha yüksektir.
  • Malzeme: Lateks, poliüretan ve poliizopren gibi farklı prezervatif malzemeleri bulunmaktadır. Eğer lateks alerjiniz varsa, lateks içermeyen prezervatifleri tercih edin.
  • Spermisidal veya kayganlaştırıcı içerik: Bazı prezervatifler sperm öldürücü madde (spermisid) veya ekstra kayganlaştırıcı içerir. Spermisidli prezervatifler ekstra koruma sağlasa da, bazı insanlar için tahriş edici olabilir. İhtiyaçlarınıza ve hassasiyetlerinize göre bir prezervatif seçin.
  • Doku ve şekil: Farklı dokulara, şekillere ve renklere sahip prezervatifler bulunmaktadır. Partneriniz ve sizin için en uygun ve keyifli olanını seçin.
  • Depolama: Prezervatifleri doğru şekilde depoladığınızdan emin olun. Aşırı sıcak veya soğuk ortamlardan, direkt güneş ışığından ve kesici nesnelerden uzak tutun.
  • İşlev: Prezervatifin amacına göre seçim yapın. Eğer sadece gebelik önlemek istiyorsanız, standart prezervatifler yeterli olacaktır. Ancak cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan (CYBE) korunmak istiyorsanız, düzgün bir şekilde test edilmiş ve onaylanmış prezervatifler kullanın.

Bu içeriğimizde sizlere en iyi prezervatif önerilerini ve prezervatif alırken dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgilendirme sağladık. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin 🙂

4.7/5 - (3 votes)

Yorum yapın