En İyi Multivitamin Önerileri, Markaları ve Yorumları 2023

Yoğun çalışma şartlarında gün geçiren insanların merak ettiği en iyi multivitamin önerileri listesini sizler için hazırladık. Bu liste doktorların tavsiye ettiği vitamin haplarınıda kapsamaktadır. Özenle hazırlanan en iyi multivitamin önerileri listemizde, müşteri yorumları ve memnuniyet dikkate alınarak hazırlanmıştır.

SıraMultivitamin MarkasıÇiğdem’in Puanı
1Pharmaton Vitality – Ginseng G115, Multivitamin ve Mineraller10/10
2Nature’s Supreme Multivitamin For Men10/9.5
3Solgar Vm 2000 Multivitamin & Mineral10/8.7
4Nature’s Supreme Multivitamin For Women10/8.5
5Bayer Supradyn Kids Çocuklara Özel Multivitamin10/7.7
6Voonka Only Energy Max Multivitamin10/9.3
7Max İmmun Multivitamin10/8.8
8VitaSanol 250 ml Şurup – Multivitamin + Multimineral10/9.2
9One Up Multivitamin10/8.8
10Amway Chewable Multivitamin Nutrıway10/8.8
11Pfzer Centrum Advance Multivitamin10/9.1
12Hardline Nutrition Hardline Vitamin Mineral10/9.5
13Nutraxin Multivitamin10/7.9
14Orzax Ocean Extramag Threog Magnezyum Ve Multivitamin10/8.2
15Zade Vital Phantome Ester-C Vitamin10/9.4
En İyi Multivitamin Önerisi
En İyi 15 Multivitamin ÖnerisiPin
En İyi Multivitamin Önerileri

En İyi 15 Multivitamin Önerisi

Hem doktorların tavsiye ettiği vitamin haplarından hemde insanların en çok tercih ettiği multivitamin haplarından 15 tanesini sizler için araştırdık ve derledik. Bu listemizde insanlar tarafından en çok tercih edilen multivitamin haplarını ve kullananların yorumlarını sizlerle paylaştık. İsterseniz vakit kaybetmeden anlatmaya başlayalım.

Pharmaton Vitality - Ginseng G115Pin
Pharmaton Vitality – Ginseng G115

Pharmaton Vitality – Ginseng G115

En iyi multivitamin önerileri listemizin birinci sırasında bulunan Pharmaton Vitality – Ginseng G115, Multivitamin ve Mineraller günümüzde birçok kesim tarafından farklı amaçlar uğruna tercih edilen oldukça kaliteli bir multivitamin olarak bilinmektedir. İçeriğinde yer alan ginseng maddesinden ötürü ürünü besin takviyesi olarak tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Ürünlerin her birinin yapısında bir takım farklı bileşenler yer almaktadır. Ginseng kuvvetli etkileri içerisinde bulundurmakta ve belirli miktarlarda kullanılması gereken bitkileri barındırmaktadır.

Bu ürünün içerisinde yer alan ginseng ürününden dolayı birçok farklı etken kullanıcılarına sunulmakta olan en özel içeriklerden birisidir. Ürün, bağışıklık sistemine destek olurken aynı zamanda zihinsel olarak da kullanıcılarına katkıda bulunmaktadır. Ürünün vücut bağışıklığının yanı sıra vücudun dayanıklılığını artırma gibi bir etkisi de bulunmaktadır.

Nature's Supreme Multivitamin For Men  Pin
En İyi Multivitamin Önerileri; Nature’s Supreme

Nature’s Supreme Multivitamin For Men

Nature’s Supreme Multivitamin for Men ürününün içerisinde en dikkat çekici ürün zerdeçal olarak karşımıza çıkmaktadır. Ürün multivamin olarak kullanılmakta olan yaygın bir takviye ürünüdür. Ürün içerisinde; ginseng, Koenzim Q10 ve zerdeçal gibi ürünler yer almaktadır. Ürün genel olarak erkekler tarafından ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminlere sahiptir. Ürün içeriğinde yer alan bileşenlerin markaları, dünya üzerinde yer alan en büyük vitamin üreticilerinden DSM isimli firmanın patentli markası Quali-Blends olarak bilinmektedir.

Ürün erkekler için geliştirilmektedir ve 35’den fazla farklı bileşen ile multivitamin sağlamaktadır. Ürün her türlü beslenme alışkanlığına sahip bireyler için geçerlidir. Ürün vejetaryenler tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Ürünün menşei ise Fransa olarak bilinmektedir.

Solgar Vm 2000 Multivitamin & MineralPin
Solgar Vm 2000 Multivitamin & Mineral

Solgar Vm 2000 Multivitamin & Mineral

En iyi multivitamin önerileri listemizin 3. ürünü olan Solgar VM 2000 isimli mineral ve multivitamin ürünün yüksek değerlerde vitamin içerdiği, mevcut formunda minerallerin yanı sıra; aminoasitler ve bitkisel bileşenlerin de olduğu bilinmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ve vücut özelliklerini daha etkin bir şekilde kullanabilmek için bu ürünü dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ürün mevcut kullanıcıları tarafından fazlaca övgü almakta ve talep görmektedir.

Solgar VM 2000 isimli mineral ve multivitamin ürünün içeriğini detaylı olarak incelediğimizde, ürün içeriğinde A vitamini, C Vitamini ve Çinko gibi bağışıklık sistemlerinin normal fonksiyonlarına katkıda bulunduğunu görebilmekteyiz. D vitamini içeriğinde kalsiyum ve fosforun emilme süreçlerinde ve kemiklerin korunmasında etkin rol oynadığı da bilinmektedir. Ayrıca ürün enerji verici bir takım özellik ve vitaminlere de sahip olmaktadır.

Nature's Supreme Multivitamin For WomenPin
Nature’s Supreme Multivitamin For Women

Nature’s Supreme Multivitamin For Women

Nature’s Supreme Multivitamin for Women ürünü, kadınlar için tasarlanmış özel bir multivitamin olarak bilinmektedir. İçeriğinde fazlaca turna yemişi yer alan bu ürün, bedeniniz tarafından ihtiyaç duyulmakta olunan tüm vitamin ve minerallere sahip durumda. Ürün içeriğinde Koenzim Q10 ile güçlendirilmiş bir içeriğe sahip olabilmektedir. Ürünün ham madde ve vitamin bileşenleri alanında uzman bir firma olan Quali-Blends tarafından tasarlanmış durumdadır. Ürün içeriğinde yer alan folat maddesi kan oluşumunu tetiklemektedir. B12 vitamininin bolca bulunduğu ürünü kullandığınızda mevcut yorgunluğunuz ve bitkinliğiniz de fazlası ile azalmış olacaktır.

Bayer Supradyn Kids Çocuklara Özel MultivitaminPin
En İyi Multivitamin Önerileri; Bayer Supradyn Kids

Bayer Supradyn Kids Çocuklara Özel Multivitamin

Çocuklara özel olarak üretilmekte olan bu ürün özel bir forma sahiptir ve çiğnenebilmektedir. Ürün multivitamin ve mineral içerirken aynı zamanda içeriğinde 60 adet ürün yer almaktadır. Ürünü çocukların alması gereken 9 farklı vitamin, iyot ve çinko içeriği ile tüketebilirsiniz. en iyi multivitamin önerileri listemizde yer edinen Bayer Supradyn Kids Çocuklara Özel Multivitamin; içerisinde yer alan tüm bu mineral ve vitaminler çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini başarılı bir şekilde desteklemektedir. Ürün 4 ile 10 yaş arasındaki çocuklara günde 3 adet, 11 yaş ve üzerindeki çocuklara ise günde en fazla 4 adet verilebilmektedir. 60 adet üründen oluşan bu takviyenin aromaları arasında çilek, limon ve portakal gibi aromalar yer almaktadır.

Voonka Only Energy Max MultivitaminPin
Voonka Only Energy Max Multivitamin

Voonka Only Energy Max Multivitamin

Voonka Only Energy Max Multivitamin 18 farklı vitamini ve minerali ile en iyi multivitamin önerilerini verdiğimiz listede 6. sırada bulunuyor . Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu ürün içeriği sayesinde günlük tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak mineral ve vitamin yüklemesini sizlere yapmış olacaktır. Sizlerin daha enerjik ve daha kuvvetli hissetmenizi sağlayacak olan bu ürün, özellikle ramazan aylarında iftar sonrasında alınabilmektedir. Böylece ramazan günlerinde düşen kan şekeriniz ve enerjiniz başta olmak üzere değerlerinizin çok daha hızlı toparlamasını sağlamış olacaktır.

Voonka Only Energy Max Multivitamin ürün ile okul, iş ve türevi aktiviteler sırasında yapacağınız tempolu işlerde enerji ve gerekli olan tüm vitaminlerinizi yerine koyabilmeniz mümkün olabilmektedir. Spor öncesi ya da sonrasındaki süreçte gerekli tüm enerjiyi verecek olan ürün ile hem yağ yakımını hızlandırabilir hem de yüksek oranda enerjiye sahip olabilirsiniz.          

Max İmmun MultivitaminPin
En İyi Multivitamin Markası; Max İmmun Multivitamin

Max İmmun Multivitamin

Max Immun Takviye Edici Gıda 40 Kapsül isimli ürün içerisinde 40 adet kapsül ürünü yer almaktadır. Ürün içeriğinde genel olarak ginseng, ginkgo giloba Mürver, beta glukan ve multivitamin içermektedir. Bu maddelere ek olarak ürün içerisinde; Demir, Çinko ve A vitamini de yer almaktadır. Ürünü tercihen yemek zamanı kullanabilir ve günde 1 adet kapsül alabilirsiniz. Bu kapsülü bol su ile tüketmeniz gerekmektedir. Bu ürünü çocuklardan uzak tutmalı ve sadece yetişkin bireylerin kullanabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Ürün içeriğinde; Jelatin kapsül, C vitamini, Demir, Beta A Vitamini,  D Vitamini, B2 Vitamini, B6 Vitamini, B1 ve B12 vitamini yer almaktadır.

VitaSanol 250 ml Şurup - Multivitamin + MultimineralPin
VitaSanol 250 ml Şurup – Multivitamin + Multimineral

VitaSanol 250 ml Şurup – Multivitamin + Multimineral

Allergo VitaSanol Multivitamin Şurup 250 mL isimli ürün içeriğinde; selenyum ve iyot bir arada yer almaktadır. Şurup formunda olan bu ürünün içerisinde; A vitamini, B1 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B9 vitamini, C vitamini, D vitamini,B7 vitamini ve bu vitaminlere ek olarak Çinko yer almaktadır. Takviye edici gıda ürünü sahip olduğu içerikler ile çocukların ihtiyacı olan tüm vitaminleri ve mineralleri sağlamakta ve desteklemektedir. Ürün, GMP kalite standardına sahip olmaktadır. Bu standart iyi üretim teknikleri konusu ile ilgili bir standart olarak bilinmektedir. Ürün şişesinin içerisi ortalama olarak 250 ML olarak hesaplanmaktadır.

One Up MultivitaminPin
One Up Multivitamin

One Up Multivitamin

One Up Multivitamin isimli alanında oldukça başarılı olan ürün hem vitamin hem de mineral bakımından fazlaca zenginleştirilmiş takviye gıda ürünü olarak bilinmesi sayesinde en iyi vitamin takviyesi listemizin 9. sırasında yer alıyor. Bu multivitamin besin takviyeleri doğal beslenmenin yerine asla geçmemektedir. Doğal beslenmeyle gıdalardan alınacak olan tüm besinleri içermekte olan bu ürün, ilaç değil besin takviyesi bir üründür. Hastalıkların önlenmesi ya da tedavi edilmesi amacı ile bu ürünlerin kullanımı mümkün olmamaktadır. Ürünün üretim merkezi ülkemiz olarak bilinmektedir.

Bu ürünün içeriğinde birçok farklı vitamin ürünü, birçok farklı mineral ve aktif birleşeni bir arada sunmakta olan maddeler yer almaktadır. A vitamini, B vitamini, C vitamini gibi birçok farklı vitaminin yanı sıra kapsül içerisinde; magnezyum, çinko, demir ve selenyum gibi ürünler de yer almaktadır.

Amway Chewable Multivitamin NutrıwayPin
Amway Chewable Multivitamin Nutrıway

Amway Chewable Multivitamin Nutrıway

Amway Chewable Multivitamin Nutrıway; onlara verdikleri meyve ve sebzeleri yeterli düzeyde yemeye, türlü ve dengeli beslenmelerini sağlamaya teşvik etmenin ne kadar zor olduğunu bilenler için fazlası ile fayda sağlamaktadır. Amway Chewable Multivitamin Nutrıway çocukların en temel besin öğelerini çocuklara aktarmaktadır. Anne ve babalar için pratik bir çözüm olan Amway Chewable Multivitamin Nutrıway ürünü özellikle D vitamini, demir, çinko, C ve B vitaminleri de dahil olmak üzere çeşitli vitamin ve mineralleri ortaya koymaktadır. D vitaminiyle normal bağışıklık sistemi işlevlerini desteklemektedir. Bu ürünü özellikle 4 yaşından büyük çocuklar için günde 2 tablet çiğneyebilmektedir.

Pfzer Centrum Advance MultivitaminPin
Pfzer Centrum Advance Multivitamin

Pfzer Centrum Advance Multivitamin

50 yaşın üzerindeki bireyler için özel olarak geliştirilmiş olan, günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış takviye edici bir gıda olan bu ürünün içerisinde 25 temel besin maddesi ve en önemli 13 vitamin yer almaktadır. Bu takviye edici gıda, görme fonksiyonlarının devam etmesi için lutein içermektedir. Buna ek olarak ürün bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarının devam etmesi için C vitamini içermektedir. Sahip olduğunuz sağlam kemiklerinizin korunması için de Kalsiyum, D vitamini ve K vitamini içermektedir. Ürün buğday ve glüten içermemektedir.

Hardline Nutrition Hardline Vitamin MineralPin
Hardline Nutrition Hardline Vitamin Mineral

Hardline Nutrition Hardline Vitamin Mineral

Hardline Vitamin Mineral isimli ürünün 120 adet tableti yer almaktadır. Hardline Vitamin Mineral bir takım farklı vitamin ve minerallerden oluşmakta olan bir ürün olarak bilinmektedir. Günlük tempolu hayatımızda yeterli kadar beslenemediğimiz ve git gide düşmekte olan besin kaliteleri yüzünden günlük ihtiyaçlarınızı karşılamaya yaramaktadır. Sabah kalktıktan sonra 1 servis almanız yeterli olabilmektedir. Orta seviye beslenme düzeyinde tercihen sabah kalktıktan sonra en fazla 2 servis, ileri seviye beslenme düzeyinde ise sabah kalktıktan sonra yine 1 ya da 2 servis almanız önem arz etmektedir. Bu ürün içerisinde 120 adet tablet yer almaktadır.

Nutraxin MultivitaminPin
Nutraxin En İyi Multivitamin

Nutraxin Multivitamin

Nutraxin Multivitamin & Mineral Complex olarak bilinmekte olan bu ürün doktorların tavsiye ettiği vitamin hapları arasında bulunmaktadır. Özellikle kadınlar tarafından ihtiyaç duyulmakta olan vitaminler, mineraller ve bitkisel ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu takviye edici gıda, zamanla salınmaktadır ve bu özelliği ile ön plana çıkmakta olan bir üründür. Nutraxin Multivitamin & Mineral Complex isimli takviye edici gıda ürünü, kemiklerin korunması sağlarken aynı zamanda bitkinliğin azalmasına da büyük oranda yardımcı olmaktadır. Nutraxin Multivitamin & Mineral Complex ürün içeriğinde; selüloz, kalsiyum, sitrat, talk, yağ asitleri, digliseritler, polioksietilen, magnezyum ve türevi birçok türevlerini içermektedir.

Orzax Ocean Extramag Threog MultivitaminPin
Orzax Ocean Extramag Threog Multivitamin

Orzax Ocean Extramag Threog Multivitamin

En iyi multivitamin önerileri listemizin 14. sırasında yer verdiğimiz Orzax Ocean Extramag Threog Magnezyum Ve Multivitamin isimli ürün içeriğinde birçok farklı faydalı mineral ve vitamin yer almaktadır. Ürün içerisinde yer alan magnezyum isimli mineralin faydalarını sizlere aktarmak gerekirse;

  • Genel olarak vücut yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına büyük oranda katkıda bulunmaktadır.
  • Normal enerji oluşum metabolizmasına büyük oranda katkıda bulunmaktadır.
  • Vücutta yer alan tüm kas fonksiyon ve işlevlerine büyük oranda katkıda bulunmaktadır.
  • Normal protein sentezinin sağlanmasında büyük oranda katkıda bulunmaktadır.
  • Bireylerin sahip olduğu tüm kısa, uzun ve orta boy kemiklerin korunmasına fiziksel olarak katkıda bulunmaktadır.
  • Bireylerin kendilerine ait olan dişlerin korunmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Elektrolit dengesinin sağlanmasında faydalı katkılar sunmaktadır.
  • Hücre bölünmesi işlemlerinde her türlü aşamada etkin ve başarılı bir görev yürütmektedir.
Zade Vital Phantome Ester-C VitaminPin
Zade Vital Phantome Ester-C Vitamin

Zade Vital Phantome Ester-C Vitamin

Günlük alabileceğiniz beslenme rutininizi zenginleştirecek olan bu vitamin takviyesi sağlamış olduğu birçok farklı etken ile beraber sizlere büyük katkılar sağlamış olacaktır. En iyi multivitamin önerileri listemizin sonunda yani 15. sırasında bize eşik eden bu multivitamin; günlük olarak almış olduğunuz meyve ve sebzelerin içerisinde bulunan vitaminlerin yanı sıra bu ürün içerisinde yer alan vitaminler ve diğer ürünler; kara mürver ve narenciye gibi ürünlerdeki meyveleri tüketerek alabileceğiniz vitaminleri de sizlere fazlası ile katmaktadır.

C vitamini takviyesini tercih ettiğinizde C vitamini ve çinko bağışıklık sistemlerinin normal düzeyinde görev almaktadır. Sizler yapacağınız vitamin takviyeleri ile kendinize en güzel yatırımı yapmış olacaksınız.


En İyi Multivitamin Hangisi?

Çok merak edilen o soru en iyi multivitamin hangisi sorusuna bu kısımda yanıt vereceğiz. İnsanlar tarafından en çok tercih edilen ve doktorlar tarafından önerilen; en iyi multivitamin Pharmaton’dur. İnternet üzerinden müşteri yorumlarını incelediğimizde 6864 yorum, 5 üzerinden 4,6 puana sahiptir. Pharmaton multivitamin ürünlerinin etkinliği klinik tarafından onaylanmış vitamin ve mineral içeren ürünlerden oluşmaktadır.

En İyi Vitamin Takviyesi Yorumları

İçeriğimizin başında da en çok tercih edilen ve doktorların tavsiye ettiği vitamin haplarından birisi olan Pharmaton’u sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise daha önce bu multivitamin hapını kullanan birkaç kişi tarafından paylaşılan yorumları inceleyeceğiz.

Her zaman kullanıyorum doktorumun önerisi üzerine her kahvaltı sonrasında bol su ile tüketiyorum çikolatalı tadı ile günü zinde geçiriyorum. Kullanmadan önce iş yerine ruh gibi dolaşan ben şu an yerimde duramıyorum, thx Pharmaton. – Hale Ebinci

Bir yakınımın önerisi üzerinde yaptırdığım testlerde vitamin değerlerimin düşük olduğunu öğrendim. Doktor tarafından verilen tavsiye sonucu aldım her sabah uyanınca tüketiyorum güne zinde başlıyorum. – Fatih Kutku

Ayrıca Op. Dr. Bora ÖZEL tarafından en iyi multivitamin markalarının karşılaştırıldığı videoyu da izleyebilirsini.

Bu içeriğimizde detaylı olarak size en iyi multivitamin önerileri, en iyi vitamin takviyesi ve doktorlar tarafından önerilen multivitamin ilaçlarından 15 tanesini listeleyerek anlatmaya çalıştık. Sağlık ürün önerileri alanında ilginizi çekebilecek diğer içeriklerimize göz atın.

Kaynaklar; https://tr.wikipedia.org/wiki/Vitamin

Rate this post

Yorum yapın

1