En İyi Antifriz Markası ve Önerileri

Araba sahiplerinin akıllarına takılan soru en iyi antifriz markası hangisi? olduğunu biliyoruz. En riskli görevi üstlenen antifrizler motorların sağlığı için araba konusunda önemli rol almaktadır. Özellikle kış aylarına girdiğimizde motor sağlığını korumamız için antifriz kullanımı gereksinim değil şart haline gelmektedir. Ziyaretçilerimiz tarafından bizlere bu soru gelince en iyi 9 antifriz markasını sizler için listeledik, arabanıza uygun en iyi antifriz markasını bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

SıraEn İyi AntifrizPuan
1Nova Ultra Yeşil Antifriz 10/10
2Liqui Moly Mazot Antifrizi Konsantre10/9.8
3H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifriz10/9.8
4Motul Auto Cool Classic Yeşil Antifriz10/9.7
5Wogens Organik Kırmızı Antifriz10/9.6
6Licoil Süper Mavi Antifriz10/9.6
7Powerten Kırmızı Antifriz10/9.5
8Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz10/9.4
9Shell Coolant Longlife Kırmızı Concentraft10/9.3
En İyi 9 Antifriz Markasını Hepsi Burada ile görüntüleyin.

En İyi 9 Antifriz Markası

Bu içeriğimizde araba sahibi ziyaretçilerimizin akıllarına takılan soru olan en iyi antifriz markası hangisi? yada en iyi antifriz markaları sorusuna yanıt vereceğiz. Araştırmalarımız sonucu çıkarttığımız veriler sonucunda hazırladığımız rehberde sizlere en iyi 9 antifriz markasını ve özelliklerini ileteceğiz.

Nova Ultra Yeşil Antifriz

Nova Ultra -40 Derece Yeşil Antifriz Pin

Nova Ultra Yeşil Antifriz, -40 dereceye kadar motor sağlığını korumak için görevlendirilen kaliteli antifrizler arasındadır. Nova Ultra Yeşil Antifriz, tüm benzinli ve dizel araçlara uygun olarak üretilmiştir. Nova Ultra Yeşil Antifriz, mono etilen glikol esaslı olarak üretilen, kalorifer ve klima tesisatları, 4 mevsim dondurma makinalarında kullanılan özel katkı maddelerinin karışımından oluşturulan özel bir antifrizdir.

Nova Ultra Yeşil Antifriz, soğutma suyunun donma noktasını düşürmeyi amaçlayarak araba içerisindeki bileşenlerin donmasını engelleyen, sıcak havalarda da hararet noktasının eşiğini arttıran en iyi 9 antifriz markası arasında yer almıştır.

Hepsi Burada İle Satın Al

Nova Ultra -40 Derece Yeşil Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 464,75 TL’den satışa sunulmaktadır.

Liqui Moly Mazot Antifrizi Konsantre

Liqui Moly Mazot Antifrizi KonsantrePin

Liqui Moly Mazot Antifrizi, dizel motorlu araçlara özel olarak üretilmiş sayılı antifrizler arasında yer almaktadır. -31 dereceye kadar motorları korumaya sağlayan Liqui Moly Mazot Antifriz, turbo motorlar ile uyumludur. Liqui Moly Mazot Antifrizi, kış aylarında 0 derece öncesinde yakıt deposuna ilave edilerek optimize etki sağlanmayı hedefler.

Hepsi Burada İle Satın Al

Liqui Moly Mazot Antifrizi Konsantre güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 459,00 TL’den satışa sunulmaktadır.

H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifriz

H-Mac G12 Organik Kırmızı AntifrizPin

H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifriz, motorlar için yüksek kaliteli antifrizler arasındadır. G12 kırmızı renkte ve organik asit teknolojisi (OAT) bazlıdır, bu da onu geleneksel yeşil antifrizlere göre daha uzun ömürlü ve daha az bakım gerektiren bir seçenek haline getirir. H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifrizi diğer antifrizlerden ayıran önemli özelliği motorun soğutma sistemi bileşenlerini korozyona karşı korur ve sistemin ömrünü uzatır. H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifriz alüminyum ve diğer hafif metallerle uyumludur, bu da onu modern motorlarda kullanılabilir kılmaktadır.

Hepsi Burada İle Satın Al

H-Mac G12 Organik Kırmızı Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 458,05 TL’den satışa sunulmaktadır.

Motul Auto Cool Classic Yeşil Antifriz

Motul Auto Cool Classic Yeşil aAntifrizPin

Motul Auto Cool Classic Yeşil Antifriz yüksek kaliteli bir antifriz ve soğutucu sıvıdır. Klasik yeşil renkte olan bu ürün, etilen glikol bazlıdır ve özel katkı maddeleri içerir. Motul Auto Cool Classic Yeşil Antifriz, eski ve klasik araçların motorlarını soğutma ve donmaya karşı korumak için kullanılır.

Hepsi Burada İle Satın Al

Motul Auto Cool Classic Yeşil Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 452,57 TL’den satışa sunulmaktadır.

Wogens Organik Kırmızı Antifriz

Wogens Organik Kırmızı AntifrizPin

Wogens Organik Kırmızı Antifriz yüksek kaliteli organik asit teknolojisi (OAT) bazlı antifriz ve soğutucu sıvıdır. Bu ürün, motorları soğutma ve donmaya karşı korumak için kullanılır. Wogens Organik Kırmızı Antifriz, -42 dereceye kadar motorunuzun sağlığı için görev almaktadır. Kırmızı renkte olan bu antifriz, daha uzun ömürlü ve daha az bakım gerektiren bir soğutma sıvısı sağlamayı amaçlar. Wogens Organik Kırmızı Antifriz, alüminyum ve diğer hafif metallerle uyumludur, bu da onu modern motorlarda kullanılabilir kılmaktadır.

Hepsi Burada İle Satın Al

Wogens Organik Kırmızı Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 449,90 TL’den satışa sunulmaktadır.

Licoil Süper Mavi Antifriz

Licoil Süper Mavi AntifrizPin

Licoil Süper Mavi Antifriz, motorları soğutma ve -37 dereceye kadar donmaya karşı korumak için kullanılır. Süper Mavi Antifriz, mavi renkte olup, özel katkı maddeleri içerir ve etilen glikol bazlıdır. Licoil Süper Mavi Antifriz tüm benzinli ve dizel araçlar için uyumlu olarak üretilmiştir. Licoil Süper Mavi Antifriz, tüm sızıntıları önler, motor metallerine ve hortumlara zarar vermez, korozyon oluşumunu engelleyerek motorun daha sağlıklı çalışmasını sağlar, pas ve kireçlenmeye özel etki uygular ve soğutma sisteminde köpüklenmeyi önler.

Licoil Süper Mavi Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 422,75 TL’den satışa sunulmaktadır.

Powerten Kırmızı Antifriz

Powerten Kırmızı AntifrizPin

Powerten Kırmızı Antifriz, organik asit teknolojisi bazları sayesinde ve özel katkı bileşenleri ile motorunuza -40 dereceye kadar koruma sağlar. Özel alüminyum uyumluluğu sayesinde motorunuzdaki metaller ile uyumludur ve herhangi bir zarar vermez. Powerten Kırmızı Antifriz, dizel motorlu ve LGP’li araçlar ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

Hepsi Burada İle Satın Al

Powerten Kırmızı Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 420,00 TL’den satışa sunulmaktadır.

Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz

Nova Ultra Organik Kırmızı AntifrizPin

Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz, motorunuzun sağlığı için -40 dereceye kadar koruma sağlar. Özel mono etilen glikol esaslı katkı maddeleri sayesinde donmayı engelleyerek motorun sağlığını korur. Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz, tüm benzinli ve dizel araçlar ile uyumlu olarak motor soğutma işlemi sağlamaktadır. Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz, içerdiği özel bileşenler sayesinde kış aylarında motorunuzda bulunan bileşenlerde donmayı engeller. Ayrıca Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz, TS 3582 ve BS 6580 sertifikalarına sahiptir.

Hepsi Burada İle Satın Al

Nova Ultra Organik Kırmızı Antifriz güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 381,75 TL’den satışa sunulmaktadır.

Shell Coolant Longlife Kırmızı Concentraft

Shell Coolant Longlife Kırmızı ConcentraftPin

Shell Coolant Longlife Kırmızı Concentraft, -30 dereceye kadar motorunuzda maksimum koruma sağlar. Motor sağlığını korumakla görevli olan Shell Coolant Longlife Kırmızı Concentraft üstün teknolojisi sayesinde tüm araçlar ile uyumlu olarak üretilmiştir. Ayrıca içerdiği özel bileşenler sayesinde de aşırı ısınma ve korozyon problemlerini de önlemeyi hedeflemektedir.

Hepsi Burada İle Satın Al

Shell Coolant Longlife Kırmızı Concentraft güncel olarak Hepsi Burada üzerinde 312,00 TL’den satışa sunulmaktadır.

Antifriz Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Aracınızın motorunu korumak için kullandığınız antifrizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz tüm detaylarıyla sizlerle paylaşacağız. Antifriz seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Tip: Antifrizler, organik asit teknolojisi (OAT), hibrit organik asit teknolojisi (HOAT) ve inhibitörlü (IAT) olmak üzere üç ana tip olarak sınıflandırılabilir. Araç üreticinizin önerdiği antifriz tipini kullanın.
  • Renk: Antifrizler genellikle yeşil, mavi, turuncu veya kırmızı renkte olabilir. Farklı renkler, farklı kimyasalları ve kullanım ömrünü gösterir. Araç üreticinizin önerdiği renkte antifriz seçin.
  • Konsantre veya hazır karışım: Antifrizler, konsantre veya hazır karışım olarak satılabilir. Konsantre antifriz, su ile karıştırılarak kullanılırken, hazır karışım antifrizler doğrudan kullanılabilir. Hangi türü kullanacağınıza karar verin ve üreticinin talimatlarına uyun.
  • Kullanım ömrü: Antifrizlerin kullanım ömrü değişir. Uzun ömürlü antifrizler (LLC) daha uzun kullanım ömrüne sahipken, kısa ömürlü antifrizler (SCA) daha sık değiştirilmesi gereken türlerdir. Araç üreticinizin önerdiği kullanım ömrüne sahip bir antifriz seçin.
  • Korozyon ve aşınma önleme: Antifrizler, soğutma sistemini korozyon ve aşınmadan korumak için katkı maddeleri içerir. Kaliteli bir antifriz seçerek, soğutma sisteminizin ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Uyumluluk: Yeni bir antifriz eklerken, mevcut antifrizle uyumlu olduğundan emin olun. Farklı kimyasallara sahip antifrizlerin karışması, soğutma sisteminizde sorunlara yol açabilir.
  • Fiyat: Antifrizler arasında fiyat farklılıkları olabilir. Fiyat ve kalite dengesini göz önünde bulundurarak, bütçenize uygun bir antifriz seçin.

Bu içeriğimizde ziyaretçilerimizin merak ettiği en iyi antifriz markalarını ve antifriz seçerken nelere dikkat etmelisiniz bu konuları ele aldık. Umarım işinize yaramıştır. Bir sonraki inceleme içeriğinde görüşmek üzere.

4.7/5 - (3 votes)

Yorum yapın

1